WYCIECZKA DO TORUNIA

10 czerwca 2022 roku uczennice klasy IBT, uczennice i uczeń klasy I LSP oraz dziewięcioosobowa grupa uczennic z klasy II LSP uczestniczyli  w wycieczce do Torunia realizowanej w ramach projektu „Śladami Mikołaja Kopernika”.  Program wycieczki przewidywał zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta i miejsc związanych z patronem ZSBiP. Następnie  uczniowie mieli szansę wykorzystać wiedzę zdobytą podczas zwiedzania Torunia i wykazać się w grze terenowej zorganizowanej przez pana Pawła – naszego przewodnika. Po przerwie obiadowej uczniowie Liceum Plastycznego obejrzeli wystawę  pt. „Tatuaż. Symbol – Piętno – Piękno” zorganizowaną w toruńskim Muzeum Etnograficznym. Natomiast uczennice Technikum Usług Fryzjerskich wcieliły się w role detektywów rozwiązujących zagadki, aby poznać zakończenie historii ukrytych w tajemniczych pokojach Escape Roomu.

Chociaż początkowo pogoda nie zachęcała do spaceru po mieście, to z czasem zaświeciło słoneczko. Najważniejsze jednak,  że humory dopisały i wycieczka bardzo się udała.

 

Pani Ewelina Świtaj realizowała projekt „Śladami Mikołaja Kopernika” także na terenie Grudziądza.