AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022. „WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE”

W dniach 16 – 18 września przypada 29. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE”.

Do Polski „sprzątanie świata” sprowadziła 28 lat temu założycielka Fundacji Nasza Ziemia – Mira Stanisławska-Meysztowicz. Od tej pory akcja organizowana jest nieprzerwanie co roku, zawsze w trzeci weekend września. Jest tym samym jedną z najstarszych i największych kampanii z zakresu ekologii w naszym kraju. Uczestnikiem Akcji może zostać każdy, kto w trzeci weekend września każdego roku, dobrowolnie i w dowolny zorganizowany lub niezorganizowany, a spontaniczny sposób wychodzi posprzątać swoją najbliższą okolicę lub wybrany przez siebie kawałek Polski.

W sobotę, 17 września Akcja Sprzątania Świata odbyła się  także w Grudziądzu pod patronatem Centrum Edukacji Ekologicznej. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami – panią Joanną Sobczyk i panią Katarzyną Wierzbowską –  sprzątali obszar na osiedlu Mniszek. Mimo ogromnej ilości śmieci uśmiech nie schodził im z twarzy.

Brawo!

Po zakończonej Akcji odbył się piknik w grudziądzkim Centrum Edukacji Ekologicznej, podczas którego uczestnicy mogli zrealizować vouchery upominkowe.