„SZKOŁA PAMIĘTA”

Już po raz czwarty Ministerstwo Edukacji i Nauki zorganizowało akcję „Szkoła pamięta”. W tym roku wzięło w niej udział ponad 11 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. O ważnych postaciach i wydarzeniach z naszej historii pamiętały także społeczności polskich szkół za granicą. W akcję zaangażowało się ponad 1 mln 700 tys. uczniów oraz 156 tys. nauczycieli. ”Szkoła pamięta” to akcja odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii Polski. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci nie tylko o bohaterach narodowych, ale także o tych lokalnych, którzy są związani z historią naszego regionu.

Wzorem lat ubiegłych nasza Szkoła również włączyła się do ogólnopolskiej akcji ”Szkoła pamięta”, podejmując szereg działań mających na celu upamiętnienie bohaterów przeszłości, ważnych rocznic i wydarzeń.  Za udział otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom podpisany przez ministra MEiN – Przemysława Czarnka.