MIĘDZYGALAKTYCZNE OTRZĘSINY`2023

13 października, a przypadało to w piątek, zgromadzenie uczniów ostatnich klas przeegzaminowało pierwszoklasistów na ogólnoszkolnej uroczystości zwanej otrzęsinami. Od już 27 lat bawimy się całą szkołą patrząc na dobre poczucie humoru „pierwszaków”. Co roku oprawę stanowi inny temat, a w tym był on nieco kosmiczny, bardziej wybiegający w przyszłość. Całą widownią przenieśliśmy się w rok 3023 i zobaczyliśmy uczniów z przyszłości, jak (zgodnie z tradycją oczywiście) radzą sobie z tworzeniem „szlachetnego pierwszaka”. Była to już Międzygalaktyczna Budowlanka, która rekrutowała w pierwszej kolejności potomków „kotów” z naszego układu planetarnego. Byli wśród nich koloniści z Marsa, Księżyca, nielegalni osadnicy pierścieni Saturna i mieszkańcy Ziemi, których bardzo dawna choroba podzieliła na dwie kasty, potomków tych, którzy się szczepili i antyszczepionkowców. Widok przerażał, zadziwiał, a bardzo często śmieszył. Owi rekruci musieli przejść wiele prób związanych ze sprawnością, dobrym poczuciem rytmu, a nade wszystko humoru. Poddani wzmacniającemu działaniu wyciągu z „Drogi Mlecznej” i „Pyłowi Gwiezdnemu”, dzielnością swoją zasłużyli na miano uczniów „Budowlanki”. Możemy być spokojni o przyszłość naszej „uczelni”. Będzie ona jasną gwiazdą wśród rozsianych e-placówek oświatowych 🙂

Tekst: Wojciech Wojtkowiak

Uczniowie klas pierwszych składają serdeczne podziękowania panu Wojciechowi Wojtkowiakowi oraz klasom starszym za przygotowanie niezapomnianych, międzygalaktycznych otrzęsin!🚀