IMIENINY MIKOŁAJA KOPERNIKA – PATRONA ZSBiP – WIELKIEGO ASTRONOMA I EKONOMISTY

Tradycyjnie jak co roku w Grudziądzu pamiętano, żeby 6. grudnia uczcić imieniny Mikołaja Kopernika. Z tej okazji uroczystość z udziałem władz miasta, młodzieży szkolnej, członków Towarzystwa Miłośników Astronomii odbyła się pod pomnikiem wielkiego astronoma i ekonomisty na placu Miłośników Astronomii. Pod postumentem kwiaty złożyła również delegacja uczniów  Naszej Szkoły pod opieką pani Kamilli Dulkowskiej. Pokrojony został wspaniały tort z wizerunkiem astronoma, przygotowany dla wszystkich przez Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii.

Przypomnijmy! W 2023 roku obchodzimy 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika oraz 480. rocznicę opublikowania jego dzieła „De revolutionibus”. Zgodnie z Uchwałą Senatu RP, rok 2023 jest Rokiem Mikołaja Kopernika.