WEEKEND CUDÓW

W dniach 16 – 17  grudnia trwa  weekend cudów, czyli finał 23. edycji Szlachetnej Paczki! Jest to  zwieńczenie wielomiesięcznej pracy wolontariuszy i oczywiście wszystkich darczyńców. W tym roku paczki trafią do ponad siedemnastu tysięcy potrzebujących rodzin.

Szlachetna Paczka organizacyjnie opiera się na pracy kilkunastu tysięcy wolontariuszy w całej Polsce. Zasadą działania projektu jest tak zwana mądra pomoc, czyli taki rodzaj bezpośredniego wsparcia, który ma dać wybranym rodzinom takie narzędzia, by były w stanie zacząć samodzielnie rozwiązywać swoje problemy. Pomoc rodzinom przekazywana jest podczas finału Szlachetnej Paczki, nazywanego „weekendem cudów”, który odbywa się co roku przed świętami Bożego Narodzenia. Paczki z pomocą materialną przygotowaną przez darczyńców przekazywane są rodzinom zakwalifikowanym do projektu przez wolontariuszy. To oni, jesienią każdego roku, docierają do rodzin i osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spotykają się z nimi w ich domach, przeprowadzają pogłębiony wywiad środowiskowy i podejmują decyzję o włączeniu danej rodziny do projektu. Następnie wspólnie określają konkretne potrzeby, których zaspokojenie ma dać rodzinom szansę na trwałą poprawę sytuacji. Podczas finału Szlachetnej Paczki darczyńcy dostarczają paczki do specjalnie na tę okoliczność przygotowanych magazynów, skąd wolontariusze przewożą je do wskazanych rodzin.

Wolontariusze z naszej szkoły włączyli się do akcji pakowania darów.

Na wielkie brawa zasługują: PAULINA ZDUNOWSKA z klasy IVaT i ALEKSANDER MICHALSKI z klasy VaT.