KONKURS ŚWIĄTECZNY W FORMIE ZABAWY

 Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest mnóstwo zwyczajów. Na lekcjach języków obcych oprócz słownictwa młodzież poznaje także tradycje świąteczne charakterystyczne dla krajów anglosaskich i niemieckojęzycznych. Panie Marta Pasik i Aldona Szafryna zorganizowały quiz świąteczny w formie zabawy w kręgu, aby sprawdzić, jak dobrze nasi uczniowie znają świąteczne zwyczaje. W konkursie wzięły udział  klasy: IaT, IbT, IIbT i  IIb LSP. Paczka z 24 pytaniami konkursowymi oraz niespodziankami była przekazywana w kręgu i na hasło: STOP, osoba, która akurat miała ją w ręku udzielała odpowiedzi  na „rozpakowane” pytanie. Brak odpowiedzi lub odpowiedź niepoprawna oznaczały opuszczenie kręgu. Do zabawy można było wrócić ponownie, jeśli znało się odpowiedź na kolejne pytanie,  na które inny uczestnik nie potrafił odpowiedzieć. Okazuje się, że nasi uczniowie doskonale wiedzą, co to są jasełka, skąd pochodzi zwyczaj strojenia choinki, kiedy Brytyjczycy otwierają prezenty, ale mają trudności z potrawami na świątecznych stołach w Niemczech i Wielkiej Brytanii.