„CHCEMY, BY GŁOS DZIECI BYŁ SŁYSZALNY”. PANEL DYSKUSYJNY Z MONIKĄ HORNĄ – CIEŚLAK, RZECZNICZKĄ PRAW DZIECKA W GRUDZIĄDZU

Dużym zainteresowaniem cieszył się panel dyskusyjny, w którym wzięła udział Monika Horna – Cieślak, Rzeczniczka Praw Dziecka, która jest grudziądzanką. Na spotkanie przybyli m.in. nauczyciele, wychowawcy z domów dziecka, przedstawiciele sądu, a także liczna grupa grudziądzkiej młodzieży.

W panelu wzięli udział również: Maria Janowska, była dyrektorka Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu i Mateusz Orzechowski, aktywista i organizator „Okrągłego Stołu” poświęconego problemom psychiatrii dzieci i młodzieży w Grudziądzu. Głównym przesłaniem spotkania było to, aby chronić głos dzieci.

– „Chcemy by głos dzieci był słyszalny” – dzieliła się swoim doświadczeniem podczas spotkania w Marinie Monika Horna – Cieślak, Rzeczniczka Praw Dziecka. Adwokatka,  współtwórczyni projektu tzw. „Ustawy Kamilka”, działaczka na rzecz praw dzieci.

Poruszono także problemy związane z trudnym dostępem do psychiatrów dziecięcych, próbach samobójczych wśród dzieci i młodzieży, miejscach do których mogą udać się po pomoc. Sama młodzież także mogła podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi m.in. zachowań przemocowych, a także programu nauczania.

W spotkaniu z Rzeczniczką Praw Dziecka z ramienia Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych uczestniczył, wicedyrektor, pan Dariusz Kłodawski.

https://pomorska.pl/chcemy-by-glos-dzieci-byl-slyszalny-panel-dyskusyjny-z-monika-horna-cieslak-rzeczniczka-praw-dziecka-w-grudziadzu-zdjecia/ar/c1-18232841