WERNISAŻ PLASTYKA PODCZAS NOCY MUZEÓW

Podczas Nocy Muzeów, w grudziądzkim Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi, odbyła się wyjątkowa wystawa prac dyplomowych, rysunkowo – malarskich absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych. Wśród prezentowanych dzieł dominowały prace o tematyce związanej z człowiekiem i jego portretem oraz pejzażem.Gości powitała dyrektor muzeum, pani Wioletta Pacuszka, która podkreśliła znaczenie współpracy między muzeum a szkołami artystycznymi. Wystawę uświetnili swoją obecnością znamienici goście: Dyrektor Wydziału Edukacji pani Kamila Melkowska – Lemke oraz wicedyrektorzy szkoły: pani Kamilla Dulkowska i pan Dariusz Kłodawski.

Serdeczne podziękowania zostały skierowane do nauczycieli prowadzących, pani Urszuli Kulczyk i pani Magdaleny Klimkiewicz, za ich nieocenioną pomoc i wsparcie w rozwijaniu talentów młodych artystów. Wyrażono również wdzięczność wszystkim przybyłym pasjonatom, którzy wzięli udział w Nocy Muzealnej, czyniąc to wydarzenie jeszcze bardziej wyjątkowym.

Specjalne podziękowania dla pana Mateusza Promińskiego, który był kuratorem wystawy.