ZŁOTA I SREBRNA GAPA DLA UCZENNIC LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH

Koncertem galowym w Centrum Kultury Teatr zakończył się w piątek, 24 maja 2024 roku,  regionalny przegląd twórczości dzieci i młodzieży: Grudziądzkie Amatorskie Prezentacje Artystyczne 2024. Przegląd GAPA 2024 trwał od poniedziałku. W jego trakcie wystąpiło kilkuset utalentowanych muzyków oraz tancerzy. Jurorzy ocenili również kilkaset nadesłanych na przegląd prac plastycznych. Dla młodych utalentowanych ludzi przegląd był okazją do pokazania swoich umiejętności i skonfrontowania się z rówieśnikami z regionu. Podczas uroczystości wręczono nagrody i wyróżnienia, a laureaci uświetnili galę swoimi występami. Wśród nagrodzonych znalazły się także uczennice  Liceum Sztuk Plastycznych.

W  kategorii RYSUNEK i GRAFIKA, grupa wiekowa 14 – 20 lat, nagrodę otrzymały:

  • Kinga Maternowska  – uczennica  klasy Ib LSP – ZŁOTA GAPA;
  • Amelia Kozub – uczennica klasy Ia LSP – SREBRNA GAPA.

Ponad to w tej samej kategorii i grupie wiekowej wyróżnione zostały:

  • Antonina Brzezińska – Spiczak – uczennica klasy Ia LSP;
  • Julia Kukawka – uczennica klasy Ia LSP;
  • Daria Wiśniewska – uczennica klasy Ib LSP;
  • Marta Gałuszewska – uczennica klasy IIa LSP;
  • Julia Janusz – uczennica klasy IIa LSP;
  • Lena Karpiuk – uczennica klasy IIb LSP;
  • Eliza Tomczak – uczennica klasy III LSP.

Prace na przegląd wybrała i wysłała pani Magdalena Klimkiewicz.

W kategorii MUZYKA, grupa wiekowa 13 – 15 lat wyróżnienie otrzymała kolejna uczennica LSP:

  • Julia Cykał – uczennica klasy Ib LSP.

Serdeczne gratulacje!