PODZIĘKOWANIE

Już za kilkanaście miesięcy będziemy świętować 50-lecie Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych, którego patronem jest Mikołaj Kopernik. Z tej  okazji na ścianie elewacyjnej budynku powstał mural z jego autorskim wizerunkiem. Nie zapominajmy o jednym… Po kilkumiesięcznych negocjacjach, kilkudziesięciu rozmowach oraz spotkaniach, ogromnej pracy włożonej w dobór oryginalnego projektu i wykonanie, ustaleniu najmniejszych szczegółów, szukaniu sponsora wykonania projektu, współpracy z wieloma osobami i firmami, zmierzeniu się z wieloma przeciwnościami i problemami oraz dzięki bezinteresownemu wsparciu wielu osób z zewnątrz – udało nam się w końcu sfinalizować projekt i dokonać realizacji! Po miesiącach działań, możemy śmiało powiedzieć: wokół mamy cudownych ludzi oraz firmy, którym zawdzięczamy wykonanie tego pięknego dzieła! Sponsorem muralu jest firma Wienerberger Polska, która od lat wspiera młodych profesjonalistów – uczniów ZSBiP. To dzięki wspaniałym ludziom tam pracującym i ich ogromnemu zaangażowaniu – udało się zgromadzić środki finansowe na wykonanie muralu. Dziękujemy panu Grzegorzowi Wawerowi, który bez zawahania podjął się wyzwania, panu Piotrowi Krupie i panu Tomaszowi Dolnemu, którzy zajęli się „dopięciem” formalności oraz całemu działowi marketingu, który z niezwykłą starannością wspomagał nas w tworzeniu i akceptowaniu nowych wersji projektów. Mural nie powstałby również bez pomocy firmy JPD Krupiński. To pan Paweł Krupiński, dzięki bezinteresownemu montażowi i demontażowi rusztowania wraz z niezwykle uprzejmymi pracownikami, sprawił, że w bezpiecznych warunkach i zgodnie z ustalonymi terminami mogliśmy go wykonać!
I czas na tą najbardziej utalentowaną część… Zarówno projektem, jak i wykonaniem zajęła się pani Karolina z firmy alemurale.pl, która z niezwykłym zaangażowaniem, elastycznością oraz talentem stworzyła mural z autorskim wizerunkiem Mikołaja Kopernika. Drugiego takiego nie znajdziecie! Dziękujemy za ogromną cierpliwość okazywaną przy wyborze projektu oraz niezwykle piękne pomysły i wykonanie!

Podsumowując „muralowe” zmagania, nasuwa się jeden wniosek, że nasza „grudziądzka budowlanka” ma wokół siebie wspaniałych ludzi, na których wsparcie i współpracę zawsze może liczyć.

Wielkie podziękowania należą się także pani Magdzie Mięsikowskiej, która była pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia i  mimo licznych przeciwności walczyła o możliwość jego realizacji, angażując się całym sercem.

Serdecznie dziękujemy!