INTEGRACYJNO – EDUKACYJNA WYCIECZKA KLAS 1aL i 1bL DO GDAŃSKA

W czwartek 13.06.2024 r. odbyła się integracyjno-edukacyjna wycieczka klas pierwszych Liceum Sztuk Plastycznych. Młodzież spędziła cały dzień bardzo aktywnie, podróżując PKP i pieszo po klimatycznym Gdańsku. Spacer po starówce przebiegał trasą, podczas której uczestnicy zapoznali sie z krótką historią zabytków, tj.  Złota Brama,  Ratusz Głównego Miasta,  Dwór Artusa,  Fontanna Neptuna, Długi Targ, Zielona Brama (przejście nad Motławę), Brama Mariacka, ul. Mariacka,  Bazylika Mariacka,  stary żuraw portowy. Ponadto młodzież uczestniczyła w zwiedzaniu Muzeum Bursztynu z odpowiednim przewodnickim komentarzem oraz w lekcji muzealnej: „Sąd Ostateczny bez tajemnic. Tryptyk Hansa Memlinga” w Oddziale Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Gdańsku. Opiekę na klasami sprawowały wychowawczynie: Anna Lewicka i Małgorzata Wieruszewska-Brzózka oraz pedagog szkolny Sylwia Preuss.