KONKURS POPRAWNOŚCIOWO – ORTOGRAFICZNY

22.04.2024 r. odbył się w naszej szkole KONKURS POPRAWNOŚCIOWO-ORTOGRAFICZNY, skierowany do uczniów klas Technikum i Liceum Sztuk Plastycznych, których reprezentanci zmierzyli się z autorskim dyktandem ortograficznym (w formie żartobliwej bajki „Pyszne stworzonko”) oraz testu „Poprawna polszczyzna na co dzień”.

Obie części charakteryzowały się trudnymi formami  językowymi, niekiedy wcale bądź rzadko używanymi przez uczniów i stały się dla uczestników nie lada wyzwaniem. Podczas dyktanda było bardzo zabawnie, a dodatkowym utrudnieniem była forma wierszowana tekstu.

Celem konkursu była promocja poprawnej polszczyzny w duchu obchodzonego co roku 21 lutego MIEDZYNARODOWEGO DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO. W tym roku dzień ten przypadł w okresie ferii zimowych, dlatego konkurs odbył się z pewnym przesunięciem czasowym.

Laureatkami konkursu zostały:

– JULIA PIECHNA z kl. 3LSP – I miejsce

– KAROLINA WOJTAKOWSKA z kl. 3aT4 – II miejsce

– MARTA SIELSKA z kl. 2bL – III miejsce

Organizatorką konkursu była Anna Lewicka.