Zajęcia w Centrum Edukacji Ekologicznej

Dnia 13.05.2026r. uczniowie klas IIIaL i IIIbT uczestniczyli w zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu pod tytułem „Ptaki-dlaczego fascynują” prowadzonych przez Pana Kamila Bileckiego specjalistę z zakresu ornitologii.

Podczas wykładu młodzież miała możliwość obejrzenia okazów rodzimych gatunków  ptaków, piór, różnych rodzajów karmników, a także odgłosów ptaków. Ponadto wykład był zilustrowany prezentacją różnych gatunków ptaków. Podczas zajęć uczestnicy poznali odpowiedzi między innymi na takie pytania jak :

Dlaczego ptaki latają?

Jak ptaki drapieżne przystosowane są do polowania?

Które gatunki ptaków gniazdują w dziuplach?

Na zakończenie prowadzący przeprowadził quiz wśród młodzieży dotyczący rozpoznawania omawianych podczas wykładu ptaków, który uczniowie zdali śpiewająco.

Należy podkreślić, że wiedza dotycząca bioróżnorodności oraz jej znaczenie dla człowieka, jak również aspekty ochrony są bardzo ważnym elementem nauczania, jak i życia codziennego dorosłych i młodzieży. Stała się ona niezbędnym elementem kompetencji obywatelskich i kluczem do przetrwania.

Na zakończenie wykładowca przedstawił zadania Centrum Edukacji Ekologicznej i zachęcił młodzież do udziału w zajęciach z zakresu edukacji ekologicznej, które są systematycznie prowadzone w CEE.