OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY O MIKOŁAJU KOPERNIKU

14 listopada 2022 odbył się w naszej szkole I etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku. W tym przedsięwzięciu uczestniczyło łącznie 8 uczniów z klas I-III technikum i liceum: K. Janowski, W. Trytek, P. Cybula, Sz. Suberlak, K. Szczepański, A. Dynarzewska, E. Tomczak, D. Zalewska. Test konkursowy składał się z 24 zadań obejmujących biografię i dorobek naukowy Kopernika, zagadnienia z astronomii, historii oraz fizyki. 

 

Etap szkolny konkursu wygrał uczeń z klasy I b T – Kacper Szczepański. Gratulujemy!

 

30 listopada 2022 Centralna Komisja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku na podstawie §10 ust. 8 Regulaminu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy
o Mikołaju Koperniku dokonała kwalifikacji uczniów do etapu wojewódzkiego.
Nasz zwycięzca K. Szczepański znalazł się na Liście 139 osób z całej Polski zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku. Przed Kacprem trudne zadanie obserwacyjne, które musi rozwiązać do 28 lutego 2023, aby móc potem przystąpić do etapu wojewódzkiego. Trzymamy kciuki.

 

Opracowanie Aldona Szafryna