„POCZUCIE WARTOŚCI, MOWA NIENAWIŚCI, ZACHOWANIA AUTODESTRUKCYJNE”

W piątek, 24 listopada, w klasach Szkoły Branżowej, Technikum oraz Liceum Sztuk Plastycznych odbyły się warsztaty profilaktyczne. Poprowadziły je przesympatyczne panie z Ośrodka Profilaktyki Uzależnień Dzieci i Młodzieży w Grudziądzu. Tematyka spotkań była zróżnicowana zależnie od wskazań i potrzeb. Wszystkie spotkania miały na celu zapobieganie problemom, z jakimi boryka się młodzież. Tym razem uczestnicy skupili się na kształtowaniu poczucia własnej wartości, zachowaniach autodestrukcyjnych, a także na hejcie w Internecie, który niestety cały czas jest wszechobecny, a jego skutki uderzają zarówno w autorów, adresatów, jak i osoby postronne. Świadomość zagrożeń, sposobów ich unikania oraz wskazówki jak sobie z tym radzić, to nie tylko cel, ale i cenna życiowa lekcja, jak płynęła z warsztatów.

Serdecznie dziękujemy Pani pedagog Katarzynie Jackowskiej oraz Pani psycholog Marcie Lewandowskiej za ciekawie i wartościowo spędzony czas.

Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkania.