HAZARD? NIE DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ …

„Hazard? Nie daj się wciągnąć”. Pod tym hasłem po raz kolejny odbyły się się w naszej szkole spotkania z przedstawicielem Naczelnej Izby Skarbowej w Grudziądzu, panem Maciejem Kastnerem. Honorowy patronat nad akcją edukacyjną sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem zajęć jest uświadomienie uczniom zagrożeń oraz zmniejszenie liczby osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, w tym w Internecie.  Okazuje się, że jest to  ważny i nieobcy temat dla młodych ludzi, a granica między  przyjemnością a hazardem bywa cieńsza niż nam się wydaje. Kupno losu na loterii, zakład ze znajomymi, czy gra w interencie  za pieniądze, zdarzają się wielu osobom. Nikt jednak nie sądzi, że mogą wymknąć się spod kontroli.   Dlatego też,  kierując się  zasadą, że  lepiej zapobiegać niż leczyć, włączamy się w akcję i będziemy ją kontynuować.