OBRONA PRAC DYPLOMOWYCH W LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH

Za nami egzaminy dyplomowe w Liceum Sztuk Plastycznych

22 i 23 kwietnia 2024 roku odbyły się egzaminy dyplomowe: z historii sztuki, rysunku i malarstwa oraz specjalizacji: projektowania graficznego i fotografii artystycznej. Obrona prac w Liceum Sztuk Plastycznych jest nie tylko momentem egzaminacyjnym, ale także celebracją twórczości i talentu uczniów. Tematy prac były bardzo zróżnicowane, często odzwierciedlały zainteresowania i pasje uczniów. Malarstwo i rysunek to przede wszystkim  pejzaże, portrety, martwe natury. Natomiast prace z zakresu specjalizacji prezentowane były w formie  kalendarzy, plakatów czy też grafiki – linoryty. Uczniowie zademonstrowali nie tylko umiejętności techniczne, ale także wrażliwość artystyczną i osobisty rozwój.

Do 14 czerwca prace naszych uczniów można oglądać na II piętrze budynku szkoły. Będą one także prezentowane  16 maja o godz. 17:00 w Akcencie – prace z zakresu specjalizacji i podczas Nocy Muzeów 18 maja, godz. 18:00 – wystawa prac malarskich.