UCZENNICA LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH WYRÓŻNIONA PODCZAS GRUDZIĄDZKIEJ JESIENI POEZJI

W weekend, od 22 do 24 września 2023 r., trwała Grudziądzka Jesień Poezji. W piątek otworzyła ją Aleksandra Ciżnicka, dyrektor Biblioteki Miejskiej. Przez cały weekend w książnicy odbywały się kameralne spotkania poświęcone literaturze.

     Dla młodych stażem literatów ciekawe było spotkanie z Damianem Tarkowskim, absolwentem UMK w Toruniu, szefem wydawnictwa „Horyzont Idei”, który szeroko omówił między innymi sprawy dotyczące warsztatu pisania, przybliżył też kwestie związane z wydawaniem książki.

            Był też wieczór autorski Agnieszki Horodyskiej, która na Jesieni Poetyckiej pojawiła się dziesięć lat temu, a teraz odwiedziła Grudziądz jako osoba, która poczyniła spore postępy w pisaniu. Natomiast Stanisław Raginiak mówił o historii poetyckich warsztatów, które odbyły się już 28 raz. Gościem Jesieni Poetyckiej był też Wiktor Hajdenrajch, pisarz z Elbląga.

           W Turnieju Jednego Wiersza –  jury najwyżej oceniło wiersz wspomnianej wyżej – Agnieszki Horodyskiej z Warszawy – zatytułowany „Wielki dzień w naszej sekcie”.

        Uczennica klasy maturalnej Liceum Sztuk Plastycznych – SANDRA ELWERTOWSKA  – zdobyła wyróżnienie za wiersz „Modlitwa”.

Sandrze serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!